ZESPÓŁ SZKÓŁ AKADEMICKICH

 

Filia wwsse

Z wizytą w Teatrze Animacji w Poznaniu

powrót
Dnia 22 listopada br. uczniowie klas 4-tych oraz 5a i 5b udali się do Teatru Animacji w Poznaniu na spektakl pt. „ Calineczka”. Przedstawienie musicalowe oparte na motywach znanej baśni Hansa Christiana Andersena opowiadające o niezwykłych podróżach maleńkiej bohaterki...

Dnia 22 listopada br. uczniowie klas 4-tych oraz 5a i 5b udali się do Teatru Animacji                 w Poznaniu na spektakl pt. „ Calineczka”. Przedstawienie musicalowe oparte na motywach znanej baśni Hansa Christiana Andersena opowiadające o niezwykłych podróżach maleńkiej bohaterki , nasycone nastrojowymi, melodyjnymi piosenkami podobało się zarówno młodszej , jak i starszej publiczności. Artur Romański, autor przedsięwzięcia, wydobył i podkreślił obecny również w pierwowzorze wątek wędrówek dziewczyny poszukującej swego miejsca w świecie pełnym niebezpieczeństw.Przygody tytułowej bohaterki w metaforyczny sposób ukazują wyzwania, z jakimi współcześnie mierzy się każdy wchodzący w dojrzałe życie młody człowiek: wykluczenie przez grupę, samotność, pogoń za dobrami materialnymi... Musical zabrał widzów  w świat wyobraźni , by udowodnić, że jedyną w życiu istotną miarą jest wielkość serca.Wszystkie perypetie prowadzą  główną bohaterkę do odkrycia, że dzięki poznaniu i zaakceptowaniu siebie, każdy ma prawo mieć nadzieję na szczęście.

Świetna gra aktorów, piękne stroje, doskonała charakteryzacja i scenografia tworzące klimat niezwykłości złożyły się na doskonałe przedsięwzięcie artystyczne, do oglądania którego zachęcamy serdecznie wszystkich, którym bliski  jest świat muzyki i baśni.

 

Teatr

Teatr

drukuj do góry