ZESPÓŁ SZKÓŁ AKADEMICKICH

 

Filia wwsse

Wycieczka na Pomorze Zachodnie

powrót
W dniach 25-27 maja 2019 r. uczniowie klasy III b gimnazjum i Ib liceum uczestniczyli w wycieczce, której trasa wiodła na Pomorze Zachodnie. W Międzyzdrojach wycieczkowicze odwiedzili punkt widokowy Gosań, byli też w rezerwacie żubrów, a potem obejrzeli ciekawe eksponaty roślin i zwierząt w Muzeum Przyrodniczym Wolińskiego Parku Narodowego...

W dniach 25-27 maja 2019 r. uczniowie klasy III b gimnazjum i  Ib liceum uczestniczyli                        w wycieczce, której trasa wiodła na Pomorze Zachodnie.

W Międzyzdrojach wycieczkowicze odwiedzili punkt widokowy Gosań, byli też w rezerwacie żubrów, a potem obejrzeli ciekawe eksponaty roślin i zwierząt w Muzeum Przyrodniczym Wolińskiego Parku Narodowego.

Na koniec odbyli spacer Aleją Gwiazd.

  W drugim dniu uczniowie udali się do Niemiec. Poszerzyli swoją wiedzę z zakresu historii najnowszej, zwiedzając Muzeum Historyczno-Techniczne Peenemunde, zeszli też do łodzi podwodnej.

,,Rozrywkowym'' punktem tego dnia było Truskawkowe Miasteczko w Koserow.

  W Świnoujściu młodzież odbyła spacer po porcie, weszła też na latarnię morską, pokonując ponad trzysta schodów. 

Potem uczniowie udali się do Fortu Gerharda- nadmorskiej twierdzy na Wyspie Wolin.

Tam zwiedzili Muzeum Obrony Wybrzeża, odbyli musztrę, przeszli też próby ciemności                    i sprawności.

Podsumowaniem wyjazdu był spacer nad Turkusowe Jezioro w Wapnicy.

  Uczniowie zrelaksowali się po trudach całorocznej nauki. Zdobyli też wiedzę, którą będą mogli wykorzystać na lekcjach języka polskiego, historii, biologii, geografii.

 

 

wycieczka

wycieczka

wycieczka

wycieczka

drukuj do góry