ZESPÓŁ SZKÓŁ AKADEMICKICH

 

Filia wwsse

SZTANDAR SZKOŁY

powrót

 

 

Sztandar szkoły ma kształt kwadratu o wymiarach 100 x 100 cm. Wykonany jest z dwustronnie haftowanej tkaniny, obszytej złotą taśmą oraz frędzlami koloru złotego o długości 5 cm.

Sztandar umieszczony jest na drzewcu zwieńczonym głowicą w formie metalowej figurki orła w koronie. Drzewce sztandaru, dwudzielne, o długości 220 cm, są wykonane z jeasnego drewna i połączone tuleją z białego metalu.

 

Awers sztandaru ma kolor błękitny, oznaczający lojalność i sprawiedliwość. W środkowej części znajduje się biret z chwostem wyszytym czarną i złotą nicią wraz z białym dyplomem, symbolizującymi chęć nauki i zdobywania wiedzy. Wokół niego w otoku czarną nicią wyhaftowano nazwę szkoły: Zespół Szkół Akademickich w Środzie Wielkopolskiej i nazwę uczelni: Wielkopolska Wyższa Szkoła Społeczno – Ekonomiczna.

 

Rewers sztandaru jest koloru biało – czerwonego. W środkowej jego części znajduje się godło Rzeczypospolitej Polskiej w czerwonej tarczy. Godłem jest orzeł biały w koronie wyhaftowany srebrnymi i złotymi nićmi.

 

Sztandar dla społeczności szkolnej jest symbolem Polski – Narodu, symbolem Małej Ojczyzny, jaką jest szkoła i jej najbliższe otoczenie. Pamiętając o jego wymowie – należy okazywać mu cześć i godnie mu służyć.

sztandar


 

 

sztandar

sztandar

drukuj do góry