ZESPÓŁ SZKÓŁ AKADEMICKICH

 

Filia wwsse

Osiągnięcia licealistów

powrót

 


ROK SZKOLNY 2019/2020

 

 Zosia Polowczyk - 3 miejsce na mistrzostwach Europy Faenza 2019;

1 miejsce na turnieju międzynarodowym w Klippan w Szwecji;

1 miejsce na OOM 2019r. ;

5 miejsce na Mistrzostwach Europy Macedonia 2018;

11 miejsce na świecie Zagrzeb 2018;

5 miejsce w Młodzieżowych Igrzyskach Europejskich w Baku 2019

 

 Liwia Chmiel - Ogólnopolska Olimpiady Młodzieży - Mistrzostwa Polski Juniorów 17-18 lat: 1 miejsce na 100 m stylem klasycznym;

3 miejsce na 50m stylem klasycznym;

Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 17-18lat: 1miejsce na 100 m stylem klasycznym;

2 miejsce na 200m stylem klasycznym;

3 miejsce na 50m stylem klasycznym 

 

 Małgorzata Ziembińska 1 miejsce w ogólnopolskim konkursie tanecznym "Magia Tańca";

1 miejsce w ogólnopolskim konkursie baletowo - tanecznym "Na scenie"

 

 Szymon Stachowski 1 miejsce w turnieju tenisa stołowego o Puchar starosty średzkiego,

1 miejsce w X memoriale Marka Serwatkiewicza w tenisie stołowym,

1 miejsce w XX otwartych Mistrzostwach gminy Trzemeszno

 

 



ROK SZKOLNY 2018/2019 

 

 

 

W czwartek, 28 marca 2019 r. uczniowie Zespołu Szkól Akademickich ( troje licealistów: Kornelia Pereć, Martyna Zandrowicz, Bartosz Kubacki i dwie gimnazjalistki: Maria Wincenciak i Natalia Jakubczyk) wzięli udział w finale Konkursu Wiedzy o Antyku, zorganizowanym przez Instytut Filologii Klasycznej UAM w Poznaniu. Uczestnicy konkursy pisemnie rozwiązywali zadania związane z mitologią oraz historią i kulturą starożytną Grecji i Rzymu. Ponadto licealiści zostali poproszeni o odpowiedź ustną na pytania problemowe, sformułowane w oparciu o wybrane lektury dodatkowe.

 

  Organizatorzy konkursu zaproponowali też spacer po Poznaniu, podczas którego młodzież poznawała zabytki i uczyła się odczytywania łacińskich inskrypcji.

 

Spotkanie z nauczycielami akademickimi, studentami, a także innymi uczestnikami konkursu było cennym doświadczeniem dla uczniów ZSA.

 

konkurs


 



W Ogólnopolskim Konkursie Geograficznym Geo-Planeta bardzo

 

dobry wynik osiągnęły: Maja Pachura i Katarzyna Chrapek. 

 



ROK SZKOLNY 2015/2016


  • Kamil Jeremicz
    III miejsce w kategorii M16 w Grand Prix Wielkopolski w biegach ulicznych na 10km.
    I miejsce w kategorii 16-24 w zimowym biegu 3 jezior na 15km.
    I miejsce w kategorii M18 w biegu ulicą Piotrowską na 10km.
    III miejsce w kategorii M16 w biegu na 10km Opel Szpot Swarzędz.
    II miejsce w kategorii M16 w IV biegu Piotra i Pawła na 10km.



  • Andżelika Machowska i Michał Janus zajęli I miejsce w XVI Powiatowym Konkursie Logicznego Myślenia.


  • Jakub Chmielewski

    III miejsce w Konkursie Mitologicznym "Od Olimpu do stajni Augiasza" organizowanego przez Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wielkopolskich w Środzie Wielkopolskiej.

 

  • Wiktor Skotarczak 

Wyróżniony został w VI edycji konkursu SPOJRZENIA 2015 na skecz lub piosenkę kabaretową pod hasłem SKUMBRIE W TOMACIE ogłoszonego przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.
  • Kamil Jeremicz 

W 17.10.2015 na Activus Run w Szreniawie (10 km) Kamil Jeremicz nabiegał czas: 42:18. Tym wynikiem wywalczył XII miejsce w open i I w kategorii wiekowej M 18

 

53 Bieg Republiki Ostrowskiej.
Kamil Jeremicz: 38:54 (3 w kat. /52 w open)
Zawody rozegrano 25.10 w Ostrowie Wlkp.
Bieg ukończyło 739 osób.

Kamil


ROK SZKOLNY 2014/2015

 

  • Wiktor Skotarczak, Jakub Chmielewski brali udział w warsztatach historycznych w Warszawie (w nagrodę za zajęcie I miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym).
drukuj do góry