ZESPÓŁ SZKÓŁ AKADEMICKICH

 

Filia wwsse

Osiągnięcia licealistów

powrót

 

ROK SZKOLNY 2018/2019 

 

 

 


 

W czwartek, 28 marca 2019 r. uczniowie Zespołu Szkól Akademickich ( troje licealistów: Kornelia Pereć, Martyna Zandrowicz, Bartosz Kubacki i dwie gimnazjalistki: Maria Wincenciak i Natalia Jakubczyk) wzięli udział w finale Konkursu Wiedzy o Antyku, zorganizowanym przez Instytut Filologii Klasycznej UAM w Poznaniu. Uczestnicy konkursy pisemnie rozwiązywali zadania związane z mitologią oraz historią i kulturą starożytną Grecji i Rzymu. Ponadto licealiści zostali poproszeni o odpowiedź ustną na pytania problemowe, sformułowane w oparciu o wybrane lektury dodatkowe.

 

  Organizatorzy konkursu zaproponowali też spacer po Poznaniu, podczas którego młodzież poznawała zabytki i uczyła się odczytywania łacińskich inskrypcji.

 

Spotkanie z nauczycielami akademickimi, studentami, a także innymi uczestnikami konkursu było cennym doświadczeniem dla uczniów ZSA.

 

konkurs


 W Ogólnopolskim Konkursie Geograficznym Geo-Planeta bardzo

 

dobry wynik osiągnęły: Maja Pachura i Katarzyna Chrapek. 

 ROK SZKOLNY 2015/2016


 • Kamil Jeremicz
  III miejsce w kategorii M16 w Grand Prix Wielkopolski w biegach ulicznych na 10km.
  I miejsce w kategorii 16-24 w zimowym biegu 3 jezior na 15km.
  I miejsce w kategorii M18 w biegu ulicą Piotrowską na 10km.
  III miejsce w kategorii M16 w biegu na 10km Opel Szpot Swarzędz.
  II miejsce w kategorii M16 w IV biegu Piotra i Pawła na 10km. • Andżelika Machowska i Michał Janus zajęli I miejsce w XVI Powiatowym Konkursie Logicznego Myślenia.


 • Jakub Chmielewski

  III miejsce w Konkursie Mitologicznym "Od Olimpu do stajni Augiasza" organizowanego przez Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wielkopolskich w Środzie Wielkopolskiej.

 

 • Wiktor Skotarczak 

Wyróżniony został w VI edycji konkursu SPOJRZENIA 2015 na skecz lub piosenkę kabaretową pod hasłem SKUMBRIE W TOMACIE ogłoszonego przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.
 • Kamil Jeremicz 

W 17.10.2015 na Activus Run w Szreniawie (10 km) Kamil Jeremicz nabiegał czas: 42:18. Tym wynikiem wywalczył XII miejsce w open i I w kategorii wiekowej M 18

 

53 Bieg Republiki Ostrowskiej.
Kamil Jeremicz: 38:54 (3 w kat. /52 w open)
Zawody rozegrano 25.10 w Ostrowie Wlkp.
Bieg ukończyło 739 osób.

Kamil


ROK SZKOLNY 2014/2015

 

 • Wiktor Skotarczak, Jakub Chmielewski brali udział w warsztatach historycznych w Warszawie (w nagrodę za zajęcie I miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym).
drukuj do góry