ZESPÓŁ SZKÓŁ AKADEMICKICH

 

Filia wwsse

Międzynarodowa Konferencja Naukowa

powrót
Koncepcja Planu Daltońskiego w edukacji elementarnej
19 listopada 2013 roku w Wielkopolskiej Wyższej Szkole Społeczno-Ekonomicznej odbyła się Międzynarodowa Konferencja "Koncepcja Planu Daltońskiego w edukacji elementarnej".

Współorganizatorami konferencji byli Wielkopolska Wyższa Szkoła Społeczno-Ekonomiczna Zakład Edukacji Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej oraz Polskie Stowarzyszenie Dalton.

Konferencja skierowana była do pracowników dydaktycznych uczelni pedagogicznych, nauczycieli oddziałów przedszkolnych i klas I-III, doradców metodycznych oraz studentów uczelni pedagogicznych.

Poruszane na konferencji tematy okazały się dla uczestników niezwykle ciekawe. Szczególne zainteresowanie wzbudziły dwa wykłady Prezydenta Dalton International  Roela Rohnera z Holandii. O tym, że wzrasta w Polsce

zainteresowanie pedagogiką planu daltońskiego mogą świadczyć dyskusje z nauczycielami realizującymi  zasady tej koncepcji w praktyce szkolnej.

Mamy nadzieję, że konferencja przyczyniła się do popularyzowania koncepcji edukacji daltońskiej, upowszechniania dobrych praktyk oraz propagowania działań podnoszących jakość edukacji.

 

drukuj do góry