ZESPÓŁ SZKÓŁ AKADEMICKICH

 

Filia wwsse

Maraton filmowy

powrót
W czwartek 13 września uczniowie klas pierwszych naszego liceum udali się do kina na maraton filmowy, którego motywem przewodnim był sławny Dywizjon 303 walczący np. podczas Bitwy o Anglię podczas ostatniej wojny światowej.

W czwartek 13 września uczniowie klas pierwszych naszego liceum udali się do kina na maraton filmowy, którego motywem przewodnim był sławny Dywizjon 303 walczący podczas Bitwy o Anglię podczas ostatniej wojny światowej.
Licealiści obejrzeli pełną rozmachu i emocjonujących podniebnych walk superprodukcję ,,303 Bitwa o Anglię" opowiadającą o legendarnych polskich lotnikach, którzy stali się najskuteczniejszymi polotami podczas Bitwy o Anglię.
Po krótkiej przerwie młodzież miała miała okazję poznać historię polskich asów przestworzy, opartą na słynnym utworze Arkadego Fiedlera.
W czasach, gdy każdy dzień mógł być ostatnim, nasi lotnicy nie wahali się wykonywać skomplikowanych ewolucji powietrznych, by pokonać wroga. Ich ponadprzeciętne umiejętności i patriotyzm mogą być przykładem dla kolejnych pokoleń młodych Polaków.
Wyjazd do kina i udział w maratonie filmowym o bohaterskich pilotach z Dywizjonu 303 wpisuje się w obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
 Jak co roku 17 września w naszym mieście trwały uroczystości upamiętniające rozstrzelanie Obywateli Ziemi Średzkiej przez niemieckiego  okupanta na tzw. Łąkach Kijewskich. Uczniowie klasy I LO C oraz III A gimnazjum uczcili pamięć zamordowanych a także pamięć wszystkich pomordowanych podczas II wojny światowej.
13 września w godzinach popołudniowo- wieczornych rozpoczął się cykl wykładów poświęconych 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości a także 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.
13 września uczniowie klasy pierwszej liceum LO C, oraz III A gimnazjum udali sie na wykład dr. Marka Rezlera - ,,POLSKA NIEPODLEGŁOŚĆ  - WYSIŁEK NARODU CZY... SZCZĘSLIWY PRZYPADEK".
Dzięki udziałowi w wykładzie wiedza historyczna uczniów i ich spojrzenie na pewne procesy historyczne uległy pogłębieniu oraz zachęciły do dalszego poszerzania wiedzy.

drukuj do góry